DRZWI SZKLANE

Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto.

Nowoczesne wnętrza występują z drzwiami szklanymi.

Drzwi szklane Gdańsk. Każdy z nas lubi otaczać się przedmiotami pełnymi design`u wszelkiego rodzaju od tych służących do wnętrz typu meble poprzez samochody, ubiór technologie i gadżety. Drzwi szklane montowane w Gdańsku przesuwne, przymykowe czy też wahadłowe idealnie spełniają wymagania przedmiotów bardzo nowoczesnych nadających taki właśnie charakter wnętrzom. Od jakiegoś czasu na stałe tego typu produkty wpisały się w nasze życie codzienne, z których korzystamy i odczuwamy estetyczne wrażenia.

Drzwi szklane Trójmiasto.Przesuwne drzwi szklane z pewnością mają wiele cech, które poprawiają funkcjonalność w pomieszczeniach oraz pozwalają na oszczędność miejsca. Spełniają też funkcję przedzielenia optycznego pomiędzy pomieszczeniami, jeżeli zastosowane szkło nie jest bezbarwne - przeźroczyste. Możemy tutaj zastosować różnego rodzaju systemy przesuwne, które mają między sobą wiele zależności technicznych takich jak waga szkła, duże gabaryty czy też lekkość otwierania i zamykania. Systemy z jakich korzystamy są różnych marek: DORMAKABA, CDA oraz PAULI + SOHN. Każda z tych firm dostarcza produkty najwyższej jakości sprawdzone na przestrzenii lat montowane przez nas w Trójmieście.

POGLĄDOWE CENY DRZWI. "Poniższe ceny nie stanową oferty handlowej w rozumieniu prawa."
Drzwi szklane przymykowe:od 2500zł.
Drzwi szklane przesuwne:od 2900zł.
Drzwi szklane whadłowe:od 2790.
Drzwi szklane - montaż:od 550zł.


Drzwi szklane są popularne ze względu na swoją elegancką i estetyczną funkcję, a także na to, że pozwalają na przepływ światła i optycznie powiększają przestrzeń. Są one również stosowane w higienie, co jest ważne w przypadku drzwi do prysznica czy toalety.
Drzwi szklane mogą być wykonane z różnych rodzajów szkła, takich jak, laminowane, matowe, malowane, grawerowane czy piaskowane. Ważne jest również, aby drzwi szklane były bezpieczne, dlatego też stosowane jest tylko szkło hartowane lub lamoniwane.Przesuwne drzwi z pewnością mają wiele cech, które poprawiają funkcjonalność w pomieszczeniach oraz pozwalają na oszczędność miejsca. Spełniają też funkcję przedzielenia optycznego pomiędzy pomieszczeniami, jeżeli zastosowane szkło nie jest bezbarwne - przeźroczyste. Możemy tutaj zastosować różnego rodzaju systemy przesuwne, które mają między sobą wiele zależności technicznych takich jak waga szkła, duże gabaryty czy też lekkość otwierania i zamykania. Systemy z jakich korzystamy są różnych marek: DORMAKABA, CDA oraz PAULI + SOHN. Każda z tych firm dostarcza produkty najwyższej jakości sprawdzone na przestrzenii lat montowane przez nas w Trójmieście.

Dorma kaba oferuje różne rozwiązania w jednym produkcie o nazwie MUTO - drzwi przesuwne. Jego jakość jest najwyższa a testy obejmują 200 000 tysięcy cykli co stawia produkt na podium. Możemy wybierać spośród otwierania tradycyjnego bez użycia wspomagaczy lub z systemem dormotiom czyli hydraulicznym wspomaganiem zamknięcia i otwarcia albo elektromotorycznym. Wybór pochwytów jest bardzo duży: okrągłe tzw. muszelki, podłużne relingowe oraz gałki. Do drzwi przymykowych mamy do wyboru serię Studio Gala, Office, Rondo, Classic, Arcos z opcjami na wkładkę patentową lub wersja wc. Każdy z zamków sprawdza się w codziennej eksploatacji ale najbardziej sprawdzonym jest “OFFICE” testowany na 200 000 tysięcy cykli. Duży wybór klamek powoduje, że zawsze dopasujemy coś dla siebie. Dość często stosowane w biurach są drzwi wahadłowe, szklane często z kontrolą dostępu “KD”. Producent oferuje okucia narożne Mundus inspirowane obudową iphone`ów. Możemy zamawiać w różnych wykończeniach jak anoda, stal szczotkowana nierdzewna, szkło lub aluminium anodowane na kolor srebrny.

Innymi również dobrymi producentami są CDA i PAULI & SOHN GmbH.

W przypadku szczegółów zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.

Drzwi szklane, przesuwne, ramowe, w ramkach czarnych, loftowe w stylu loft - Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto. drzwi szklane, przymykowe, ramowe w ramkach czarnych, loft, loftowe, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto Drzwi szklane wahadłowe, ramowe, w ramkcah czarnych, loftowe, w stylu loft - Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto.

Pytania i odpowiedzi (FAQ) dotyczące drzwi szklanych.

Jakie drzwi szklane można kupić w Gdańsku?

 • drzwi szklane przymykowe, przylgowe,
 • drzwi szklane wahadłowe, bez przylgi,
 • drzwi szklane przesuwne, jednoskrzydłowe,
 • drzwi szklane przesuwne, dwuskrzydłowe,
 • drzwi szklane całoszklane, bezramowe,
 • drzwi szklane całoszklane, ramowe,
 • drzwi szklane ramowe.

Z jakiego szkła są oferowane drzwi szklane?

Każde drzwi możemy zaprojektować pod określony wymiar z różnego rodzaju szkła. Mamy do wyboru szkło hartowane:
 • Przeźroczyste FLOAT (z zielonkawą poświatą lub z błękitną jako odżelazione - opisane niżej),
  Szkło float to rodzaj szkła opracowanego metodą float, czyli wylewania próbki szkła na współczynnik współczynnika cynku. Oto niektóre dane techniczne dotyczące szkła float:
  Grubość: zwykle od 2 do 25 mm, ale może być używana w innych grubościach zależnie od producenta
  Wymiary: standardowo 3210x2250 mm, ale mogą być dostępne w innych wymiarach zależnie od producenta.
  Światłoprzepuszczalność: zwykle wynosi około 90%
  Bezpieczeństwo: w przypadku szkła do pęka na małe, mniej ostre kawałki, co zmniejsza ryzyko skaleczenia.
  Kolor: szkło float ma lekko zielonkawy kolor.
  Przeznaczenie: szkło float jest używane w wielu zastosowaniach, w tym w produkcji luster, drzwi szklanych i ścian.
 • Mrożone, tzw. “mleczne” piaskowane - już praktycznie nie stosowane ze względu na trudność utrzymania czystości. Jednakże poniżej opisujemy właściwości i parametry tego szkła, aby powiększyć wiedzę Naszych Klientów. Szkło piaskowane powstaje po mechanicznej (nie chemicznej) obróbce za pomocą specjalnego piasku przez co zostało zmatowione. Charakteryzuje się on satynową a jednocześnie chropowatą powierzchnią zapewniając "rozmyty" obraz, jednocześnie przepuszczając światło.
  Oto niektóre dane techniczne dotyczące szkła piaskowanego:
  Grubość: zwykle 4-19 mm, ale może być dostępna w innych grubościach zależnie od producenta.
  Wymiary: standardowo 2250x3210 mm, ale mogą być dostępne w innych wymiarach zależnie od producenta.
  Światłoprzepuszczalność: niezależne od stopnia zmatowienia i grubości szkła, ale zwykle mieści się w zakresie od 50% do 80%.
  Bezpieczeństwo: może być dodatkowe lub laminowane w celu zwiększenia siły i bezpieczeństwa.
  Przeznaczenie: szkło piaskowane może być stosowane do produkcji drzwi, ścianek działowych i witryn.
  Warto zwrócić uwagę, że konkretna specyfikacja szkła piaskowanego może występować w zależności od producenta. W przypadku zastosowania szkła piasku w działaniu, należy zwrócić się z tym zadaniem, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące danego produktu.
 • Szkło barwione w masie “antisol” występuje w kolorach grafitowym lub brązowym. Szkło antisol to rodzaj szkła, które doprowadza światło widzialne, ale zmniejsza ilość promieniowania słonecznego docierającego do wnętrza. Charakteryzuje się on odcieniem brązowym lub grafitowym i jest stosowany głównie w celu ochrony przed nagrzewaniem się wnętrz i promieniowaniem UV lub jako element dekoracyjny, ozdobny ze względu na swój nowoczesny design.
  Oto niektóre dane techniczne dotyczące szkła antisol:
  Grubość: zwykle 4-10 mm, ale może być dostępna w innych grubościach zależnie od producenta.
  Wymiary: standardowo 2250x3210 mm, ale mogą być dostępne w innych wymiarach zależnie od producenta.
  Światłoprzepuszczalność: niezależne od stopnia przyciemnienia, ale zwykle mieści się w zakresie od 10% do 50%.
  Bezpieczeństwo: może być dodatkowo laminowane w celu zwiększenia siły i bezpieczeństwa.
  Ochrona przed promieniowaniem UV: szkło antisol może chronić przed promieniowaniem UV w zakresie od około 80% do 99%.
  Przeznaczenie: szkło antisol jest stosowane w drzwiach oknach, fasadach, dachach szklanych, przeszklonych ściankach działowych, a także w projektach dekoracyjnych.
  Warto zwrócić uwagę, że konkretna specyfikacja szkła może się różnić w zależności od producenta.
 • “Matelux” czyli szkło mleczne, matowe, trawione chemicznie, matowe z zielonkawą poświatą.
  Szkło Matelux to rodzaj szkła typu float (płaskiego) o podwójnym zastosowaniu matowienia.
  Charakteryzuje się matową powierzchnią, która pozwala na przepływ światła, ale jednocześnie zapewnia prywatność i ogranicza refleksy. Oto niektóre dane techniczne dotyczące szkła Matelux:
  Grubość: 4 - 12 mm.
  Wymiary: standardowo 2250x3210 mm, ale mogą być dostępne w innych wymiarach zależnie od producenta.
  Efekt matowienia: jednostronny.
  Światłoprzepuszczalność: zależna od grubości, ale zwykle mieści się w zakresie od 40% do 70%.
  Bezpieczeństwo: może być dodatkowe lub laminowane w celu zwiększenia siły i bezpieczeństwa.
  Przeznaczenie: szkło Matelux może być stosowane do produkcji drzwi, ścianek działowych, czy też witryn.
  Warto zwrócić uwagę, że konkretna specyfikacja szkła Matelux może się różnić w zależności od producenta. W przypadku zastosowania szkła Matelux w ramach projektu, należy zwrócić się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące danego produktu.
 • “Decormat” również trawione chemicznie w kolorze grafitowym
 • “Optiwhite” satyna czyli mleczne, matowe odżelazione, pozbawione zielonkawej poświaty lub transparentne pozbawione zabarwienia zielonego. Szkło optiwhite, znane również jako szkło bezpieczne ultra-clear, to rodzaj szkła o bardzo wysokiej czystości i przejrzystości. Oto niektóre dane techniczne dotyczące szkła optiwhite:
  Grubość: zwykle 4-19 mm, ale może być dostępna w innych grubościach zależnie od producenta.
  Wymiary: standardowo 2250x3210 mm, ale mogą być dostępne w innych wymiarach zależnie od producenta.
  Światłoprzepuszczalność: zwykle wynosi około 91,5%, co jest wyższe niż w przypadku tradycyjnego szkła float.
  Bezpieczeństwo: może być dodatkowe lub laminowane w celu zwiększenia siły i bezpieczeństwa.
  Kolor: szkło optiwhite charakteryzowało się zmienionym zabarwieniem z zielonego na błękitne.
  Przeznaczenie: szkło optiwhite jest stosowane w projektach dekoracyjnych, meblowych, architektonicznych, okiennych i wielu innych zastosowaniach, których wysoka jakość wizualna jest ważna.
  Warto zwrócić uwagę, że konkretna specyfikacja szkła optiwhite może się różnić w zależności od producenta.
 • Dodatkowo na każde szkło można wykonać dekoracje za pomocą technologii piaskowania lub wyklejania folią o dowolnym kolorze.

Gdzie można kupić drzwi szklane w Gdańsku, Gdyni (Trójmieście)?

Drzwi szklane można zobaczyć i kupić w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej. Nasz salon oferuje kilka przykładowych drzwi na wystawie, które mogą być inspiracją do aranżacji wnętrz. Z Gdyni dojazd zajmie obwodnicą około 20, 30 minut. Z Sopotu około 15, 20 minut. Możliwy jest dojazd naszego projektanta na terenie Trójmiasta w cenie realizacji bez dodatkowych kosztów.

Ile kosztują najtańsze drzwi szklane w Gdańsku, ile w Sopocie i Gdyni (w Trójmieście)?

Koszt drzwi uzależniony jest głównie od wyboru szkła, którego cena może się znacznie różnić. Na ostateczną cenę wpływają, też okucia, ponieważ niektóre można kupić tanio zwłaszcza te chińskiego pochodzenia. Najtańsze są polskich i chińskich producentów natomiast najdroższe niemieckich.

Zdjęcia przykładowych drzwi szklanych

Drzwi przesuwne, szklane, Manet Dormakaba, Gdańsk, Sopot, Gdynia i Trójmiasto. Drzwi szklane przesuwne, Sopot. Drzwi szklane, przesuwne Trójmiasto. Drzwi szklane przesuwne Gdynia. Drzwi szklane przesuwne Gdańsk. Drzwi szklane.

Zdjęcia z realizacji - drzwi szklane

Drzwi szklane ramowe w czarnej ramce Gdańsk.

Realizacja powyższych drzwi szklanych odbyła się u prywatnego klienta w zabytkowej kamienicy w Gdańsku. Zastosowaliśmy szkło 10 milimetrowe, przeźroczyste, bezbarwne i hartowane. Ramy stalowe były wykonane na zamówienie pod wymiar, które są spawane, szlifowane i lakierowane proszkowo. Zawiasy również są spawane do ramy, jak również uchwyt. Całość tworzy niezwykle estetyczną kompozycję dopasowaną do stylu całego apartamentu.


Drzwi bez ramowe, szklane rozsuwane Gdańsk.


Drzwi szklane rozwierne, wahadłowe Gdańsk.


Drzwi szklane ramowe w białej ramce Gdańsk.