LOFT, ŚCIANKI SZKLANE,

INDUSTRIALNE, STYLOWE RAMKI LOFTOWE.

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto.

Historia o tym jak zrodził się styl industrialny, fabryczny czy też określany mianem loftowym. Styl ten nie został wymyślony przez żadnego z projektantów, wizionerów lub architektów. Jeśli mówimy tutaj o jednym z elementów jakim były okna to w dawnych czasach nie było możliwości produkowania dużych tafli szklanych a co za tym idzie okna albo były małe albo łączone. Poprzez tą technologię projektanci prześcigali się w tworzeniu różnego rodzaju kształtów ramek, które wpisywały się w dawną architekturę. W epoce przemysłowej, kiedy nabierała ona tępa zaczęły powstawać różnego rodzaju fabryki od tych samochodowych, poprzez chemiczne aż po włókiennicze, które do dziś istnieją w polskim mieście Łódź. Fabryki wymagały dużej ilości światła, która była niezbędna do pracy a jak wiemy kiedyś prąd i oświetlenie nie były tak powszechne i dostępne jak dziś. Architekci projektując duże obiekty przemysłowe decydowali się wrysowywać ogromne okna, przez które wpadała wystarczająca ilość promieni słonecznych. Aby takie okna powstały niezbędne były podziały czyli tzw. szprosy, ramki, który nabierały różnych podziałów czy też form. Architektura stawała się poprzez takie projekty bardzo specyficzna i to spowodowało, że samoistnie zaczął powstawać pewnego rodzaju styl, który w dzisiejszych czasach nazywany jest różnorodnie jak np.: fabryczny, z ang. industrialny lub loftowy. Lofty to przede wszystkim wysokie pomieszczenia z bardzo wysokimi oknami i oczywiście podzielonymi ramkami. Podsumowując w świecie szkła zrodził się pewnwgo rodzaju trend, który od 2016 roku staje się coraz bardziej popularny i coraz chętniej wpisywany we wnętrza przez architektów.

Architektura fabryki, industrialny styl. Fabryka, przeszklenia industrialne, loft, czarne ramki, szprosy.

Technologia wykonania tego typu zabudów szklanych jest dopracowana pod względem jakości i estetyki w każdym calu.

"Szprosy" nie posiadają żadnych łączeń, ponieważ używany jest jeden duży arkusz blachy lub elementy są spawane, szlifowane, polerowane a następnie lakierowane proszkowo. Zaletą użycia takich materiałów jest to, że wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia lakieru można ponownie polakierować w przeciwieństwie do technologii anodowania. Gdzie najczęściej są stosowane przeszklenia w stylu loftowym, industrialnym - fabrycznym ? Tego rodzaju przeszklenia pojawiają się wszędzie w każdym rodzaju wnętrz. W domach prywatnych drzwi wraz ze ściankami często wydzielają przestrzenie w korytarzu, sypialni, jadalni, kuchni czy też stanowią oddzielenie od garażu, w którym często pojawia się ciekawy egzemplarz samochodu stanowiący pewnego rodzaju ozdobę wnętrza. Oczywiście ostatni przykład należy do rzadkości i jest to dość ekskluzywna alternatywa aczkolwiek zdarzyło się kilka takich przypadków, o których warto wspomnieć. W biurowcach i przestrzeniach typu open space tego typu ściany szklane wraz z drzwiami nie dość, że ładnie wyglądają, nadają klimat to jeszcze spełniają wymóg bhp czyli powodują, że przeszklenia są widoczne i przez to bezpieczne.

Loft, ścianki szklane biurowe. Loft, ścianki szklane. Loft, ściany szklane. Loft, styl industrialny, Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto. Loft, ścianka szklana, industrialna, Gdańsk. Loftowa ściana szklana, fabryczny styl, Trójmiasto. Ścianki szklane, loft.