ŚCIANKI SZKLANE,

BIUROWE.

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto.

Polska to kraj, który dynamicznie rozwija się a co za tym idzie powstaje, mnóstwoprzestrzenii biurowych typu open space. Branża it jest jedną z wiodących, którakorzysta z ogromnych ilości metrów kwadratowych w biurowcach. Wielogodzinna pracaprzed komputerami powoduje, że normy tego rodzaju miejsc pracy stają się corazsurowsze i muszą spełniać różnego rodzaju wymagania.

Światło dzienne jako jeden z czynników polepszających jakość miejsca pracy dlaosób pracujących przy komputerach. My jako producent konstrukcji szklanychwyposażamy powierzchnie biurowe w ścianki szklane z drzwiami. Jest to nowoczesnyprodukt dający poczucie wysokiej estetyki, przepuszczający promienie światładziennego, które nie męczy wzroku a co za tym idzie polepsza komfort środowiskapracy. Dodatkowym atutem jest poczucie przestrzenii w przeciwieństwie dozastosowania ścianek kartonowo-gipsowych “gk”.

Hałas jest kolejną cechą otwartych przestrzeni biurowych. Wychodząc na przeciwzłej akustyce w miejscu pracy tworzymy ścianki szklane, które mają certyfikatyizolacyjności akustycznej. W zależności od potrzeb stosujemy pojedyńcze ścianki(szklenie) lub podwójne szklenie, które znacznie tłumi dźwięki do bardzo wysokiegopoziomu ponad 40dB. Badania wykazują parametry na poziomach od 32dB, 33dB, 34dBpoprzez 36dB, 37dB, 38dB, 39db aż po 40db, 41dB, 42dB a nawet 46dB i 47dB.W przypadku, gdy mamy jedną taflę szkła profile dźwiękochłonne nie przekraczają4cm (40mm) wysokości, natomiast jeśli mamy dwie tafle profil jest niższy alejego szerokość wzrasta do około 10cm (100mm). Całość dodatkowo jest izolowanauszczelkami gumowymi, silikonowymi w różnych kolorach w zależności odzastosowanego systemu.

Design naszych rozwiązań jest na najwyższym poziomie doznań estetycznych i zpewnością zadowoli najbardziej wymagających klientów. Ścianki całoszklane z drzwiamicałoszklanymi dają poczucie największej przestrzeni ale w odczuciu dają chłodnyskandynawski styl. Trendy czarnych ramek i profili coraz częściej pojawiającesię w biurach, domach czy też nawet stosowane do mieszkań wyraźnie podkreślająciepły i przyjazny styl. Na szkle bardzo często pojawiają się różnego rodzajugrafiki na folii białej lub bezbarwnej, przeźroczystej co powoduje niepowtarzalnyklimat. Architekci i projektanci wnętrz czasami stosują konstrukcje szklane dlapoprawienia samej estetyki pomieszczenia bez jakiejkolwiek konkretnej funkcji cojest dowodem na to, że jest to produkt “top design”.

Montaż ścianek szklanych czy też drzwi biurowych przeprowadziliśmy na wielu obiektachtakich jak “Olivia Business Centre”, “Alchemia” itp. w różnych miastach takich jak:Gdańsk, Sopot, Gdynia ( Trójmiasto ), Tczew, Starogard Gdański czy też Bydgoszcz i Toruń.Mamy do dyspozycji wykwalifikowaną kadrę montażystów, którzy od wielu lat zajmująsię konstrukcjami szklanymi.

Współpraca z wiodącymi producentami DORMAKABA, CDA, NORGPOL, PAULI + SOHN,SAINT-GOBAIN daje możliwości pracy na najlepszych systemowych rozwiązaniach.

UNIVERSAL producenta DORMAKABA to przede wszystkim całoszklane rozwiązaniapozbawione wszelkich zbędnych dodatków z zachowaniem maksymalnej przezieronościcałej zabudowy szklanej. Jeden z najpopularniejszych skręcanych systemów ścianszklanych stałych w połączeniu z całoszklanymi drzwiami.

HSW-G producenta DORMAKABA jest najpopularniejszym systemem ścianek bezramowych,składanych, lekkich wizualnie z minimalną ilością okuć i profili. W tych rozwiązaniachmamy nieograniczone możliwości związane z parkowaniem paneli. Konfiguracji możemydokonywać dopasowując się do istniejącego budynku lub zakończonego projektu.Najczęściej jeden panel nie przekracza 1200 mm szerokości oraz 3000 mm wysokościnatomiast szerokość uzależniona jest od parkingów i ciężarku jaki obciąży stropna m2. Grubość szkła jakie stosujemy do 3 metrów to 10 mm grubości natomiastpowyżej tej wartości wymusza to na nas zastosowania szkła o grubości 12 mm.W wersji ekonomicznej pierwszy panel zawsze stanowi drzwi wraz z samozamykaczempodłogowym typu Dorma BTS natomiast gdy chcemy zastosować drzwi w środku całejściany musimy liczyć się ze znacznie podniesionym kosztem.

FSW-G producenta DORMAKABA nieco mniej popularne rozwiązanie niż hsw-g ale równieżciekawe, ponieważ całość składa się harmonijkowo. Jest to zaleta ze względu na toiż jednym ruchem możemy złożyć całą ścianę. Jeśli chodzi o parametry szerokości,wysokości i wagi to wypada to podobnie jak hsw-g. W tym rozwiązaniu nie mamymożliwości zastosowania drzwi.

PALERMO, LAZIO, ROMA producenta CDA to duże możliwości konfiguracji z zachowaniemjakości przy rozsądnym budżecie. Można te systemy uznać, że cenowo wychodząnajtaniej spośród wszystkich dostępnych.

SYSTEMGLAS, PROMAGLAS producenta PROMAT to szkło ognioodporne, tworzące ściankiprzeciwpożarowe w różnych klasach odporności Ei30, Ei60 oraz Ei120. Zaletą tychtafli jest izolacyjność termiczna, która uniemożliwia pojawienie się ognia podrugiej stronie szkła. Ściany w pionie łączone są tylko silikonem zgodnie zdokumentacją. W górnej i dolnej części znajdują się profile stalowe obłożone płytąniepalną. Szczególnym zainteresowaniem te rozwiązania cieszą się wśród architektówi projektantów, którzy cenią sobie, że całość jest bez profili (szprosów) pionowych.Wewnątrz całych tafli znajduje się żel, który podczas pożaru spełnia funkcjęchłodzenia oraz staje się matowy zasłaniając płomienie co z pewnością korzystniewpływa na ewakuację obniżając u ludzi strach przed ogniem.

Od początku 2018 roku rozszerzyliśmy swoją działalność stosując nietypowe rozwiązaniew przy ścianach ppoż a mianowicie robiąc bruzdę w żelbecie ukrywamy wszystkie możliwelistwy uzyskując maksymalną przezierność. Takie rozwiązanie wymaga wcześniejszychustaleń z architektami oraz ekipami budowlanymi. Architekci byli zachwyceni gdyzobaczyli efekt końcowy szkła ppoż, które nie posiadało żadnych zbędnych profiliczy listew.

Do końca roku 2017 zamontowaliśmy ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych ścianszklanych i użyliśmy prawie 15 kilometrów profili różnego rodzaju. Mamy na koncieokoło 4500 drzwi, które są tylko w pomieszczeniach biurowych i liczby te systematycznie rosną.

Projekty wykonawcze budynków klasy B, A, A+, A++ lub zestawienia stolarki i zabudówszklanych wraz z drzwiami są podstawą do współpracy na różnych płaszczyznach odoferty poprzez konsultacje, negocjacje aż po montaż i zakończenie realizacji.

Zachęcamy do kontaktu z nami !

ściana szklana biurowa czarne profile japonski azurowy styl scianka szklana z drzwiami czarne profile scianki szklane art deco z ramkami scianki szklane biurowe sciany szklane biurowe scianka szklana akustyczne db podwojne szklo scianki szklane biurowe scianki szklane ramowe sciana szklana akustyczna pojedyncza scianki szklane bez ram scianki caloszklane biurowe scianki szklane akwarium biuro box open space scianki szklane z drzwiami szklanymi bezramowymi scianka szklana z ramkami industrialny styl fabryczny scianka szklana akustyczna rw db sciana szklana akustyczna czarne profile scianka szklana z drzwiami nowoczesna sciana szklana biurowa czarne profile